Obserwatorzy

niedziela, 6 grudnia 2015

Chłopaki z pod latarni...

Jak co roku o tej właśnie porze zaczynam porządki przedświąteczne, a że pogoda sprzyja więc wzięłam się za okna. przy okazji schowałam bibeloty związane z jesienią i pomału zaczynam wyciągać dekoracje świąteczne, a nie jestem zwolenniczką przepychu, więc u nas skromnie, ale tematycznie:):


Rozsiadło się na parapecie w kuchni stadko ptaszków, a że wieczorową porą, więc zapaliłam im latarenkę, postawiłam jeszcze świecznik, ale bez przesady:). Chłopaki umilają mi czas spędzany przy pracach kuchennych, ale nie tylko. W ich towarzystwie lubię pić kawę poranną i podczytywać książkę:).
Dzisiejszy post zaczęłam od okien, więc pochwalę się skończonym lambrekinem, wreszcie wyprasowanym i wyeksponowanym na kuchennym oknie.
Bardzo lubię minimalistyczne dekoracje na oknach, chociaż tradycyjne firany także wieszam, mają swój urok, a zwłaszcza w starym domu:).
Połączenie haftu na lnie i koronki bawełnianej to pewnie nie mój wynalazek, ale ta kompozycja jest moja:):


 Dłubanie było sporo, ale było warto:))
Jestem kiepskim fotografem, ale w realu wygląda to nieźle.


Koronkę dziergałam w różnych miejscach, nawet w kolejce do lekarza:))Dopiero po powieszeniu moje "dzieło" pokazało swoją krasę:


Dla czegoś takiego warto było umyć okna:))


Małe, a cieszy:)).
Następny już zaczęłam i chwaliłam się nim, ale jeszcze sporo czasu mi zajmie jego wydzierganie, może na następne święta, tylko nie wiem w którym roku:)).
Na dzisiaj koniec, życzę Wszystkim cudownego niedzielnego popołudnia:).
Pozdrawiam cieplutko i przed świątecznie:).
Małgosia.6 komentarzy:

 1. Oj warto było umyć okna :), bo lambrekin jest uroczy. Też się przymierzam do wydziergania firaneczki, ale kiedy to będzie... :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Małgosiu , lambrekin jest cudny . Ja dziergam firaneczkę na święta , już skończyłam. Wygląda ładnie , tylko nie wiem czy w oknie też będzie tak wyglądać.
  Parapet świąteczny jest super. Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudny lambrekin ! Wspaniały wzór koronki i haftu - całość powala na kolana. Bardzo mi się podoba :-)
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowna koronka przy lambrekinie... muszę też kiedyś spróbować... choć pomysłów na różne robótki cała głowa :) tylko kiedy to robić... Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękny efekt! Wygląda na bardzo pracochłonny, ale efekt wart zachodu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Lambrekin jest po prostu doskonały :)

  OdpowiedzUsuń