Obserwatorzy

środa, 25 grudnia 2013

Prezenty nie tylko świąteczne.

Przez grudzień dziergałam trochę dziwnych rzeczy. Wszystkie będą prezentami, ale niekoniecznie świątecznymi. Moja bratanica Kasia (lat 12) wymyśliła sobie nowy sweterek, a ciocia go zrobiła. Włóczka z odzysku, ale najważniejszy był kolor i dodatki.

Wersja podstawowa
Sumiaste wąsiska
Serce w rozterce
Miał być z rozporkiem... i jest.
Przesyłka dotarła do Kasi jeszcze przed Świętami i pierwsze wyjście w nowym sweterku zaliczyła w piątek przed feriami. W planie jest już następny, tylko szczegóły musimy omówić po Świętach.                            

Zdążyłam też z koronkowym kominem dla Pani Ani i kompletem (czapka + szal) dla Jej Mamy.
Myślałam, że uda mi się jeszcze skończyć sukienkę dla kuzynki, ale niestety zabrakło włóczki i klops. Nie było też w zaprzyjaźnionej pasmanterii u Pani Halinki, ale w myśl przysłowia: "co się odwlecze..." będzie zrobione później, w tej chwili mam tyle:

Mam też zrobione rękawy, ale narzucę na druty dopiero, jak już będzie włóczka i zrobię na okrągło karczek, ale to dopiero za jakiś czas.
Żeby nie było przestojów to zaczęłam sweterek dla Kini, córci mojej przyjaciółki Agnieszki, zdjęcie trochę przekłamuje kolory gwiazdek w rzeczywistości są bledsze.

To jest tył, przód będzie taki sam, tylko z podcięciem na plisę (Kinia nie lubi golfów), a rękawy czarne ze ściągaczem 1 na 1.


A miało być tak pięknie... Zdechł mi komputer i nie mogłam zamieścić tego posta na blogu, ale po interwencji mojego synka wszystko wróciło do normy, no cóż złośliwość przedmiotów martwych, albo raczej moja niekompetencja, w końcu "uwielbiam" naciskać niechcący nie te klawisze co trzeba.

Myślę, że życzenia świąteczne choć spóźnione są bardzo szczere.

Radosnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia życzę Wszystkim zaglądającym do mojego bloga.

Pozdrawiam. Małgosia.


sobota, 21 grudnia 2013

Jego pierwszy "garnitur"

Pod koniec października dziergałam ubranko dla "faceta", który ma się urodzić za kilka tygodni. Jego ciocia zażyczyła sobie ubranko w kolorach biało-niebieskich.
Przed świętami dziewczyny się też stroją. Zrobiłam komplecik dla małej elegantki


Jeszcze przed świętami pokażę co robiłam na prezenty.
Miłego przedświątecznego wieczoru :)
Pozdrawiam

Małgosia